Çizgi film izlemenin bir yaşı yoktur ama ne yazık ki çocuklarınızın kanepede yanınıza yatıp sizinle çizgi film izleyeceği zaman aralığı düşündüğünüzden daha kısadır. Daha büyük ve daha yüksek sesle gişe rekorları kıran filmlere geçmeden önce, bu en iyi animasyon filmlerini izlenecekler listenize eklediğinizden emin olun!

Tabii ki, çoğu çocuk filmleri (animasyon veya değil) unutulmaz şarkı ve karakterleriyle gelen klasik Disney ve Pixar filmleridir. Bunun yanı sıra küçük stüdyolar da harikalar yaratır. Özellikle stop-motion animasyon, çok fazla deney yapılan bir alandır. Bunun yanı sıra gençlerin seveceği bir şey arıyorsanız, killerimation stüdyoları komediler için birebirdir. Ayrıca animasyon, Japonya’daki Studio Ghibli’den Birleşik Krallık’taki Aardman Animations’a kadar dünyanın her yerinden çocuklara hikâye örnekleri sunabileceğiniz yerdir. Çocuklar hikayelere dalıp giderken, siz de içerdiği detaylara hayran olabilir ve sanat formunun ne kadar ilerlediğini görebilirsiniz.

Frozen II (2019)

En İyi Animasyon Filmleri - Frozen II

Çocukların izlemekten bıkmayacağı bir film olan Frozen ile Elsa’nın güçlerinin köklerini ve derinliklerini keşfetmiştik. Peki, Frozen II bundan daha da iyi olabilir mi? Şarkılarının muhteşem olduğu kesin!

Your Name (2016)

En İyi Animasyon Filmleri - Your Name

Bu film kırsal bir kasabada yaşayan Mitsuha adında bir kız ile şehirde yaşayan Taki adında bir çocuk arasındaki garip bağlantıyı anlatıyor. İkisi birbirlerini hayal etmeye başladığında ise, gördüklerinin gerçek hayatta olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar.

Moana (2016)

En İyi Animasyon Filmleri - Moana

Moana, canavarlar ve yarı tanrılarla dolu bir denizci kahramanın yolculuğuna çıkıyor ve hepsi Hamilton’ın Lin-Manuel Miranda’sı tarafından ortaklaşa yazılan bazı akılda kalıcı melodilere sahip.

The LEGO Movie (2014)

En İyi Animasyon Filmleri - The LEGO Movie

LEGO’dan daha espri yoğunluklu bir animasyon var mıdır? Bulmakta zorlanabilirsiniz. İster 80’lerin lego koleksiyoncusu, ister kafa dağıtmak amacıyla bir animasyon arıyor olun. Her sebep The Lego Movie’ye sizi götürebilir!

How to Train Your Dragon (2010)

En İyi Animasyon Filmleri - How to Train Your Dragon

Bu film gerçekten ejderhalar uçtuğunda başlıyor. Siz de bu animasyon filmi izleyerek kendinizi serbest bırakıyorsunuz! Peki, gerçekten ejderha eğitilir mi?

Fantastic Mr. Fox (2009)

En İyi Animasyon Filmleri - Fantastic Mr

Roald Dahl’ın sevilen çocuk kitabının bu stop-motion uyarlamasında, her şey o kadar özenle ve el yapımıymış gibi görünüyor ki, sanki film izlemek yerine dünyanın en karmaşık oyuncak evleriyle oynuyormuşsunuz hissi veriyor!

Coraline (2009)

En İyi Animasyon Filmleri - Coraline

Bu ürkütücü, stop-motion film, çocukluğun zorlu bir bölümünü sempatik bir şekilde ele alıyor: Coraline, kendi başına oynayacak ve keşfedecek kadar büyüdüğü, ancak yine de ebeveynlerinin ilgisini üzerinde hissetmek istediği bir yaştadır. İşte bu yüzden büyülü bir “diğer annenin” arkadaşlığını arar!

The Incredibles (2004)

En İyi Animasyon Filmleri - The Incredibles

Bu filmdeki kahramanlar sadece harika süper güçlere sahip kötü adamlarla savaşmakla kalmıyor, bir aile olarak birlikte çalışmayı da öğreniyorlar! Bir dahaki sefere çocuklarınız kardeş kavgalarına kapıldığında veya ev işlerini yapmayı reddettiklerinde onlara izletmeyi deneyin!

Kullanılan görseller imdb.com adresinden alınmıştır.

Dünyanın en çok tanınan ressamları” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.