Bu zor zamanlarda bazen ihtiyacımız olan tek şey içten bir kahkaha, öyle değil mi?

Evde kaldığımızda zamanımızı geçirmenin yollarını düşünürken, neden biraz komedi filmi izlemiyoruz? Komedi filmleri kesinlikle ruh halimizi yükseltir ve verdiğimiz zamana değerler. Gülmek en iyi ilaçken, kasvetli kış günlerini karşıladığımız şu günlerde komedi filmleriyle bir nebze olsun rahatlayabiliriz! Bu konuda Hollywood’a güvenin, konu komedi türü olduğunda, gülmekten çenenizin ağrımasına neden olabilirler. Bu yazımızda sizler için eski çağlardan kalma kült en iyi komedi filmlerini derledik. Kahkahalara boğulmak istiyorsanız, okumaya devam edin!

Kaza Kurşunu (2007)

Adından da anlaşılacağı gibi film planlanmamış bir gebeliklerden bahsediyor. Bu konuyu düşündüğümüzde filmin melodramla dolu olabileceğini düşünüyoruz ama aslında tam tersi! Başrollerini Katherine Heigl ve Seth Rogen’in paylaştığı film, bir barda Alison Scott (Katherine Heigl) ile tanışan Ben Stone’un (Seth Rogen) sarhoş olup tek gecelik bir ilişki yaşamaları ve ardından yollarını ayırmaları etrafında dönüyor. Birkaç hafta sonra ise Alison, Ben’in çocuğuna hamile olduğunu keşfediyor. Bu film, senaryosundan gerçekçi oyunculuklara, zekice ve esprili diyaloglara kadar iyi tasarlanmış bir film.

Kırk Yıllık Bekar (2005)

Steve Carell’in başrol oynadığı film, iş arkadaşlarıyla sosyalleşirken yanlışlıkla kendisinin bakire olduğunu ortaya çıkaran kırk yaşındaki bekar Andy’nin (Steve Carell) etrafında dönüyor. İş arkadaşları David (Paul Rudd), Jay (Romany Malco) ve Cal (Seth Rogen) başlangıçta durumu hakkında onunla dalga geçiyorlar. Ancak üçü, Andy’nin düzgün bir insan olmasına saygı duyuyor ve ardından bekaretini sona erdirmek için ona yardım etmeye karar veriyorlar. Film oldukça ilgi çekici ve Steve Carell, Andy rolünü zekice oynuyor. Bize güvenin, film boyunca ağzınızı kapatamayacaksınız.

Diktatör (2012)

Başrolünde Sacha Baron Cohen’in yer aldığı film, Wadiya Cumhuriyeti’nin eksantrik hükümdarı Hafez Aladeen’in (Sacha Baron Cohen) ve New York’a yaptığı gezinin nasıl ters gittiği etrafında dönüyor. Film kahkahalarla dolu ve eğer oldukça alıngan biriyseniz bu film size göre değil. Ama kara komediden hoşlanıyorsanız bu filmi izleme listenize ekleyin deriz!

En İyi Komedi Filmleri

Bu Nasıl Aile (2017)

Jennifer Aniston, Emma Roberts, Jason Sudeikis ve Will Poulter’ın başrollerini paylaştığı film, patronu tarafından esrar almak için Meksika’ya gitmeye zorlanan bir uyuşturucu satıcısı David’in (Jason Sudeikis) etrafında dönüyor. David, sınırı geçme olasılığını artırmak için, parasız striptizci Rose’dan (Jennifer Aniston) ve iki yerel gençten kendisine katılmalarını ve bir aile tatilindeymiş gibi yapmalarını istiyor. Eğer bu yolculukta başlarına neler geldiğini öğrenmek istiyorsanız, buna değer!

Felekten Bir Gece (2009)

Sarhoş olduğunda herkes saçmalar, öyle değil mi? Başrollerini büyüleyici Bradley Cooper, Zach Galifianakis ve Ed Helms’in paylaştığı favorilerimizden biri olan film, Doug ve onun en iyi üç adamı Phil Wenneck (Bradley Cooper), Alan Garner (Zach Galifianakis) ve Stu Price (Ed Helms) etrafında dönüyor. Bekarlığa veda partisini kutlamak için Las Vegas’a gidiyorlar ancak ertesi gün en iyi üç adam uyanıyor ve damat Doug’ın kaybolduğunu fark ediyor. Bu filmi her izlediğimizde gülüyoruz diyebiliriz!

Gürültü Kirliliği Nedir” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Önemse kategorisine geri dönebilirsiniz.