Matrix Resurrection filmi sonunda izleyici ile kavuştu ve ilk gösterimi ile gözlerimizi şenlendirebildi. Az da olsa özlemimizi gidermiş olduk!

Ağustos 2021’de CinemaCon’da dördüncü filmin resmi olarak The Matrix Resurrections olarak adlandırıldığı doğrulandı. O etkinlikte gösterilen fragmanın gelmesini beklemek zorunda kaldık ama sonunda 9 Eylül’de yayınlandı.

Matrix’e 2022’ye kadar geri dönmeyi beklemiyorduk ama Warner Bros şaşırtıcı bir şekilde filmi 22 Aralık 2021’e aldı.

Ağustos 2019’da Matrix Resurrections Lana Wachowski’nin yeni filmi yazıp yönetmesiyle resmi olarak duyuruldu!

En Uzun Gecenin Bitiminde: Matrix 4

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss geri döndü, ancak Laurence Fishburne ve Hugo Weaving muhtemelen birazdan bahsedeceğimiz nedenlerden dolayı filmde olmayacak.

Dört gözle beklediğimiz Matrix Resurrections hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik!

Bahsettiğimiz gibi, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, The Matrix Revolutions’ın sonunda her iki karakterin de ölmesine rağmen Neo ve Trinity olarak geri döndüler.

Keanu Reeves ise filme geri dönme kararını şu sözlerle açıkladı: “Lana Wachowski güzel bir senaryo ve bende yankı uyandıran harika bir hikaye yazdı. Bunu yapmamın tek nedeni bu,” dedi.

Onlara Ajan Johnson rolünü yeniden canlandıran Daniel Bernhardt katılıyor ve Jada Pinkett Smith, The Matrix Reloaded ve The Matrix Revolutions’ta oynadığı Niobe olarak geri dönüyor.

Lambert Wilson’ın da Merovingian olarak geri dönme ihtimali var. Eğer geri dönerse, bu Monica Bellucci’nin Merovingian’ın karısı Persephone’yi canlandırma olasılığını artırıyor.

Kadronun en heyecan verici yeni üyesi Aquaman ve Watchmen’in yıldızı Yahya Abdul-Mateen II.

Abdul-Mateen II’nin Morpheus’un daha genç bir versiyonunu oynayacağına dair söylentiler vardı, fakat Abdul-Mateen II buna dair hiçbir sırrı gün yüzüne çıkarmadı.

Fragmanda Morpheus’a çok benziyor ve hatta Neo’ya kırmızı hapı teklif ediyor, ancak hala resmi bir onay yok.

Peki ya orijinal Morpheus, Laurence Fishburne? Ağustos 2020’de dördüncü filmde yer almak için “davet edilmediğini” kendisi doğruladı.

Haziran 2021’de Fishburne bile neden geri dönmediği hakkında hiçbir fikri olmadığını itiraf etti: “Lana Wachowski’ye nedenini sormalısın çünkü buna verecek bir cevabım yok,” dedi.

En Uzun Gecenin Bitiminde: Matrix 4

How I Met Your Mother’den tanıdığımız Neil Patrick Harris önemli bir rol için oyuncu kadrosuna katıldı ve samimi çekim atmosferini övdü, Marvel ve Game of Thrones yıldızı Jessica Henwick ise başrolü oynamaya hazırlanıyor.

Henwick rolüyle ilgili olarak, “İmzaladığımda, istediğim üç şeyin bir deri ceket, güneş gözlüğü ve biraz tel işi olduğunu söyledim. Üçünden ikisini aldım, hangisi olduğunu tahmin etme işini size bırakacağım,” dedi.

Mindhunter ve Frozen yıldızı Jonathan Groff, oyuncu kadrosuna Priyanka Chopra Jonas, Spartacus yıldızı Ellen Hollman ve iZombie oyuncusu Andrew Caldwell ile birlikte katıldı.

Kimin kimi oynayacağı hakkında hiçbir şey bilmiyoruz, ancak Chopra Jonas, karakterinin “beklemediğiniz bir şey” olduğunu söyledi. Fragman, Neo ve ortaklarıyla yollarının nasıl kesiştiğine dair bazı ipuçları veriyor, ancak gerçekte kim olduklarına dair somut bir ayrıntı yok.

Buna ek olarak Brian J Smith, Toby Onwumere ve Eréndira Ibarra’nın kadroya katılması Sense8 hayranları için harika bir haber! Diğer yeni oyuncu kadrosunda olduğu gibi, elbette rolleri bilinmiyor.

Orijinal üçlemeden geri dönmeyecek olan bir yıldız, Ajan Smith rolünde Hugo Weaving ve aktör Ocak 2020’de onsuz ilerlemeye devam edeceklerini doğruluyor.

Kullanılan görseller imdb.com adresinden alınmıştır.

Atıklar Çevreyi Nasıl Etkiler?” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.