Karakomik Filmler’in ikinci halkası, 17 Ocak 2020’de vizyona girdi. Yönetmen yine Cem Yılmaz. Başrolde de Cem Yılmaz var…

Karakomik Filmler 1, 18 Ekim 2019’da vizyona girmiş ve ne yazık ki gişede beklentileri karşılayamamıştı. Karakomik Filmler’in ikinci halkası olan Karakomik Filmler 2 ise 17 Ocak 2020’de gösterime girdi.

Karakomik Filmler 1, Kaçamak ve 2 Arada Adlı İki Farklı Film

Cem Yılmaz’ın yönettiği ve başrolünü Ozan Güven, Zafer Algöz gibi usta oyuncularla paylaştığı Kara Komik Filmler 1, Kaçamak ve 2 Arada adlı iki farklı filmden oluşuyor. Kaçamak’ta, birlikte tatile çıkan dört arkadaşın maceraları konu edilirken, tüm hikayenin arabalı vapurda geçtiği 2 Arada’da ise Ayzek adında bir adamın yaşamına odaklanılıyor. Arif v 216, G.O.R.A., A.R.O.G., Hokkabaz gibi filmlerle gişe rekorlarına imza atan Cem Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü üstlendiği “Karakomik Filmler”de Cem Yılmaz’ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Kara Komik Filmler 1, Cem Yılmaz’ın CMYLMZFikirsanat adlı yapım şirketi ile NuLook adlı şirketin ortaklaşa ürettiği bir film. Dağıtımını da UIP’in üstlendiğini hatırlatalım.

Cem Yılmaz’ın Gişede Hayal Kırıklığı Yaratan İlk Filmi

Cem Yılmaz’ın “popcorn” krizi yüzünden ertelenen “Karakomik Filmler”i, 18 Ekim 2019’da vizyona girmiş; yapım, eleştirmenler nezdinde sınıfta kalırken izleyicilerden de beklenen ilgiyi görmemişti. Vizyondaki dördüncü haftasının sonunda yaklaşık 698 bin seyirciye ulaşan Karakomik Filmler, gişedeki bu performansıyla Cem Yılmaz’ın diğer filmlerinin de çok altında kalmıştı. Karakomik Filmler, Cem Yılmaz’ın gişede hayal kırıklığı yaratan ilk filmi oldu desek, yanlış olmaz!

Karakomik Filmler 2 Yine Aynı Formatta

Filmin ikinci versiyonu olan Karakomik Filmler 2, tıpkı ilki gibi, “Emanet” ve “Deli” isminde 2 ayrı filmden oluşuyor. Yine tek seans olarak sinemaseverlerin beğenisine sunulan film, 17 Ocak 2020 tarihinde vizyona girdi. Karakomik Filmler 2’yi yazıp yöneten Cem Yılmaz. Filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz’ın yanı sıra Özkan Uğur, Cem Davran, Büşra Develi, Emin Gürsoy, Özge Özpirinçci, Çağlar Çorumlu, Celil Nalçakan ve Tansu Biçer’de yer alıyor. Karakomik Fimler 2 vizyona girdiği tarihten itibaren iki haftalık süre içinde 415.000 kişi tarafından izlenmiş (kaynak boxofficeturkiye.com). Film  Şubat ayı içinde de farklı salonlarda gösterilmeye devam ediyor.

Bir Sabahattin Ali sergisi: Canım Aliye Ruhum Filiz” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.