Akdeniz’in en güzel konumunda yer alan Kaş, aynı zamanda ülkemizin gözde tatil yerlerinden biridir. İlçe, son yıllarda bölgeye yapılan yatırımlar ve yaklaşık 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile birçok güzel plaja ev sahipliği yapmaktadır. Kaş’ın en güzel plajlarını aşağıda sizler için derledik;

Kaputaş Plajı

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak da bilinen  Kaputaş Plajı, Kaş plajları arasında en çok bilinen plajdır. Kaş’a yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta olan Kaputaş Plajı, coğrafi oluşumundan dolayı aynı zamanda “Kanyon Ağzı Plajı” olarak da adlandırılır. Kaputaş, mavinin binbir tonunu içeren berrak denizi ve  altın sarısı kumları ile  insanı büyüler. Bu plaja gitmeden önce birkaç ufak önerimiz olacak. Öncelikle, bu plaja gitmek istiyorsanız sabahın erken saatlerini tercih etmenizi öneririz çünkü, bu plaj özellikle yaz aylarında birçok yerli ve yabancı turist tarafından tercih edildiği için oldukça kalabalık olabiliyor. Ayrıca, çakıllardan oluşan plajında ve denizinde rahatlıkla hareket edebilmek için yanınıza deniz ayakkabısı almanızı da şiddetle öneririz.

Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda, uygun fiyata şezlong ve şemsiye kiralayabilir yine belediyenin işlettiği restorandan yeme içme ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Plaja inmek ve maalesef çıkmak için kullanmanız gereken 186 basamak olduğunu ama yazın en sıcak günlerinde kanyondan gelen serinliği arkanıza alarak, turkuaz mavisi sularda yüzmenin buna değeceğini de özellikle belirtmek isteriz.

Kaştaki Plajlar

Seyrek Çakıl Plajı

Kaş merkeze 14 km uzaklıkta olan Seyrek Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı’na oldukça yakın bir konumda bulunur. Toplamda 200 m uzunluğunda olan plan aynı zamanda kamp alanı olarak da kullanılmaktadır.

Plajın turkuaz rengi berrak sularında deniz gözlüğüne ihtiyaç duymadan deniz canlılarını izlemenin keyfini çıkartabilirsiniz. Plaja ait olan tesis Kaş Belediyesi tarafından işletilmektedir. Giriş ücretsiz olup şezlong ve şemsiye ihtiyaçlarınızı ücret karşılığı tesisten temin edebilirsiniz. Plajın denizi aniden derinleştiği için yüzme bilmiyor ya da yeni öğrendiyseniz dikkatli olmanızı ve plajda rahatça hareket edebilmeniz için deniz ayakkabılarınızı unutmamanızı öneriririz.

Küçük Çakıl Plajı

Kaş’ın oteller bölgesinde bulunan en eski plajlarından biridir. Sağlı sollu, kayaların üzerine konumlandırılmış özel plajların arasından yürüyerek girebileceğiniz ufak bir plajdır ve plajda herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Akçagerme Plajı

2010 yılından itibaren her yıl düzenli olarak mavi bayrak sahibi olan Akçagerme Plajı,  Kaş merkeze sadece 5 kilometre uzaklıktadır. 200 metre uzunluğa sahip sahili ile küçük taşlardan oluşan bembeyaz bir kumsalı vardır. Denizinin sığ olması bu plajın özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilme nedenidir. İşletmenin içinde bulunan kafeden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, spor alanlarında rahatlıkla spor yapabilirsiniz. Plaja giriş ücretsiz olup şezlong ve şemsiyeler için ücret talep edilmektedir.

“Kaş’ın En Güzel Plajları” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.