Şair Turgut Uyar’ın dizelerinden esinlenerek hazırlanan “Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II” sergisi, 8 Mart 2020 tarihine kadar Perili Köşk’te ziyaretçilerini ağırlıyor…

Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nu merkez alan sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, yeni sipariş edilmiş işler ve kuruma özel yerleştirmelerden oluşan çok platformlu bir program… Bu aktiviteler özellikle medya sanatlarına (zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım) odaklanırken programın çoğu, Borusan Holding ofislerinin de bulunduğu, İstanbul’daki Perili Köşk’te gerçekleşmekte. Galeri, ofis alanları, kafe, Borusan Sanat Mağazası ve Boğaz manzaralı terasları da dahil olmak üzere tüm bina, hafta sonları halka açık.

Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II

8 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II sergisi ise  8 Mart 2020 tarihine kadar değişen mimarisiyle Perili Köşk’te. Serginin küratörü, Dr. Necmi Sönmez.

Borusan Contemporary’de yer alan, küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği, Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II sergisi, geçen sezon Turgut Uyar’dan alınan ilhamla aralarında Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yeni dahil olan eserlerin de bulunduğu seçkiyi izleyiciye sunan serginin genişletilmiş hali…

Dijital Devrimin Farklı Yansımaları

Uluslararası çağdaş sanatın önemli temsilcilerinin çalışmalarını bir araya getiren Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II adlı sergide, Turgut Uyar’ın (1927-1985) etkisini yitirmemiş olan dizeleri, izleyiciler için farklı bir yol göstericiliğini üstleniyor.

Dünyanın dört bir yanından sanatçıların video heykelden fotoğrafa, interaktif rölyeflerden neon yerleştirmelere “deneysel” çalışmaları, dijital devrimin farklı yansımalarını ortaya koyuyor. Bu çalışmalar, günümüzün ekonomik, sosyal, estetik sorunlarına gönderme yapıyor. Sergide izleyiciler de pasif değil; tüm bu çalışmalar izleyicileri aktifleşmeye yönlendiriyor.

Turgut Uyar’ın şiirindeki “bugünün sıkıntıları”nı görselleştiren Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde IIsergisi, “geçirgen” sorular ve cevaplar ile tanıdık metaforları bizlere sunuyor.

Ücretsiz Rehberli Sergi Turları

Video-heykel, fotoğraf, neon yerleştirmeleri, interaktif dijital çalışmalar gibi “deneysel” yaklaşımlara vurgu yapan sergi sadece hafta sonları, 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık. Saat 11.00-18.00 arasında da, saat başı düzenlenen ücretsiz rehberli sergi turları sanatseverleri bekliyor . Tekrar hatırlatalım; sergi, 8 Mart 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Oyun oynamak için çocuk olmak gerekmez!” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.