Sosyal izolasyon nedeniyle belki de hiç alışkın olmadığımız günler yaşıyoruz. Belki de hiçbirimiz uzun zamandır çocuklarımızla bu kadar fazla zaman geçirmedik; belki de nasıl kaliteli zaman geçirebileceğimiz konusunda biraz yardıma ihtiyacımız var.

Biz de sizler ve özellikle hayvan sever minikler için canlı yayın yapan hayvanat bahçesi ve akvaryumları araştırdık. İşte size birkaç öneri

  • Gün içinde Piranaların yaptığını merak edenler için Pirana Akvaryumu!

georgiaaquarium.org/webcam/piranha-cam/

  • İnanmayacaksınız ama Sinsinati hayvanat Bahçesi, hayvanları evinize getiriyor. Sanal safari programları bile var. Özellikle dikenli kirpi Riko’yu izlemenizi tavsiye ederiz. Riko’yu seyrederken, “vücudunun her yerinde renkleri aynı mı? Kuyruğu, burnu ile aynı renkte mi” diye çocuklarınıza sormayı ihmal etmeyin!

cincinnatizoo.org/home-safari-resources/

  • Sevimli mirketleri izlemeye ne dersiniz? Onlar geniş bir aile, üstelik hem hareketli hem de komikler. Biz hepsine bir isim taktık, izlemesi daha keyifli oldu. Bakalım siz de keyif alacak mısınız?

earthcam.com/events/animalcams/

  • Kurtları seviyorsanız işte size Ambassdor Kurtları Denali, Boltz, Axel ve Grayson! Canlı kamera ile onları 24 saat izleyebilirsiniz.

wolf.org/wolf-cams2/

Online Akvaryum ve Hayvanat Bahçeleri

  • 1984 yılında Pasifik Okyanusu’nun kıyısındaki eski bir konserve fabrikasının yerine kurulan Kaliforniya Monterey Körfez Akvaryumu yılda 1.8 milyon ziyaretçi tarafından geziliyor. Akvaryumda 623 çeşit balık ve 32.00 bitki var. İşte sizin de canlı olarak izleyebileceğiniz bu muhteşem mercan kayalığı akvaryumu.

montereybayaquarium.org/animals/live-cams/coral-reef-cam/

  • Dünyanın en güzel hayvanat bahçelerinden biridir San Diego Hayvanat Bahçesi. İsterseniz siz de, bu hayvanat bahçesinin sevimli misafirleri Kaola ailesini, canlı kameradan izleyebilirsiniz.

kids.sandiegozoo.org/videos/livecam/koala-cam

  • Bu sevimli su samurunu izlemek istemez misiniz?
    su-samuruKendileri Seattle Hayvanat Bahçesi misafirlerinden; siz de dilediğiniz zaman onun renkli ve sulu hayatına katılabilirsiniz! Gerçi gördüğümüz kadarıyla çoğu zamanını o sarı oyuncağı ile suda uyuyarak zaman geçiriyor ama 😊 uyandığında seyretmesi çok eğlenceli. Özellikle yakalarsanız, kuyruğunu dönerek nasıl temizlediğini izlemenizi tavsiye ederiz. Bizim için seyretmeyi bırakıp yazmaya devam etmek bile çok zor oldu!

seattleaquarium.org/live-cams/otter-cams

  • Houston Hayvanat Bahçesi olayı bir üst seviyeye çıkartmış. Web kameralarını siz yönetebiliyorsunuz yani istediğiniz açıdan tüm hayvanları izleme şansınız var. Muhteşem değil mi? Özellikle Gorillerin bulunduğu kafesi izlemenizi tavsiye ederiz. Bazı goril cinslerinin kafeslerini nehir domuzları ile paylaştığını biliyor muydunuz? Bu nedenle Gorilleri izlediğiniz kamerada arada domuz görürseniz şaşırmayın!

oustonzoo.org/explore/webcams/gorilla-habitat-cam/

Dünyanın en derin gölü: Baykal Gölü hakkında merak edilenler” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Keşfet kategorisine geri dönebilirsiniz.