Evet, neredeyse tüm gençlerin ilgisini çeken bir konu olan Work and Travel programı tam olarak nedir?

Work and Travel programı, bu programa katılan kişilerin hem Amerika’yı gezip görme hem de orada çalışmasını sağlama fırsatı sunan bir organizasyondur. Bu program, her yönden farklılık gösterir. Ancak bu programa katılmak için belirli kriterleri karşılamanız gerekmektedir. Bunlar, yaş, yabancı dil bilgisi, bir lisans ya da yüksek lisans programına dahil olmak gibi faktörleri içerir. Türkiye’de bu programın danışmanlığını yapan birçok şirket bulunmaktadır. Bu danışmanlık şirketleri sizin Amerika’daki bağlantınızı kurar, iş vereninizi ayarlar ve sizin tüm gidiş-dönüş planlamalarınızı yapar. Belli bir ücret karşılığında bir danışmanlık şirketiyle anlaşmanız halinde eğer kriterleri karşılıyorsanız Work and Travel programına katılmak hayal değildir.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda programla ilgili detayları öğrenebilir ve size sunduğu olanaklara ulaşabilirsiniz!

Peki, neden Work and Travel programına katılmalısınız?

Özgürsünüz!

Work and Travel programına katılmanın başlıca nedenlerinden biri, yaşayacağınız uçsuz bucaksız bir deneyim ve özgürlüğü hat safhada yaşama fırsatı sunması olabilir! Öncesinde orada ne işle uğraşmak istediğinizi yeteneklerinize göre belirleyebilir, hem kişisel hem de profesyonel tutkularınızın peşinden gitmenizi sağlayacak desteği size verebilir. Maruz kalacağınız ve daha önce hiç aşina olmadığınız yeni çevre, yepyeni kültür, yaratıcılığınızı artırabilir hatta belki de hedeflerinize giden yolda bir araç haline gelebilir.

Sorumluluk sahibisiniz!

Work and Travel Hakkında

Belki de ilk defa tek başınıza yaşama deneyimi için yola çıkacaksınız. Hatta bu evinizden kilometrelerce uzak bir yerde olacak. İlk başta düşüncesi her ne kadar korkutucu gelse de bize güvenin, bu sizin hayatınızda unutulmaz bir deneyim olacak ve sizi ciddi anlamda geliştirecek! Orada sahip olacağınız dostluklar sizi hiç olmadığınız kadar şanslı hissettirecek. İlk üç ay çalışıp kendi paranızı kazandıktan sonra, size verilen bir süreliğine Amerika’yı doyasıya gezme fırsatına sahip olacağınızı da unutmayın!

Artık büyüdünüz!

Öğrencilik hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel yurt dışı programlarından biri olan Work and Travel ile deneyimlediğiniz her şey sizin için ilerde bir avantaj olacaktır. Orada yaşayacağınız her şey özneldir, zor anlarınız da olabilir, hasret çekebilir ve kendinizi yabancı gibi hissedebilirsiniz. Bunlar her ne kadar negatif gözükse de aslında sizi olgunlaştıran ve hayata hazırlayan şeylerdir. İş deneyiminin yanı sıra, yaşadıklarınızla kişisel olarak kendinizi büyük ölçüde geliştirmiş olacaksınız. Ciddi zorluklar yaşamanız durumunda ise danışmanlık şirketinizden bu konu hakkında yardım alabilir ve problemlerinizi çözmede yardım isteyebilirsiniz. Şundan emin olun ki, bu denli bir macerayı yıllar geçtikten sonra yüzünüzde bir tebessümle hatırlayacak ve özleyeceksiniz!

En iyi animasyon filmleri” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Keşfet kategorisine geri dönebilirsiniz.