Kamp sezonu tüm hızıyla devam ediyor, bu da hayal ettiğimiz kamp gezisini planlamak için daha iyi bir zaman olmadığı anlamına geliyor! İşte bu, acemi kampçıların harika dış mekanları keşfetmeleri ve doğanın güzelliğini özümsemeleri için en iyi zamandır. Ancak, doğayla iç içe geçmeden önce bavulunuza koyduğunuzdan emin olmak isteyeceğiniz bazı kamp malzemeleri vardır. Gelin, en temel kamp ekipmanlarını bir araya getirdiğimiz yazımızı okumaya devam edin! Yola hazırlıklı çıkmak, sonradan kendinize teşekkür etmenizi sağlayacak faktörlerden sadece birisidir.

Çadır

Her şeyden önce, bir sığınağa ihtiyacınız olacak. Bu yüzden listenizin en üstünde bir çadır olmalıdır. Ancak, en ucuz çadırı seçip yola çıkmak onu bagaja koymak kadar basit değildir. Çadırlar çok farklı boyutlarda ve malzemelerde ve mevsimlerde gelir. Üç mevsimlik çadırlar, sert ve soğuk kış koşulları dışında hemen hemen her şey için mükemmeldir. Dört mevsimlik çadırlar ise, doğa ananın önüne geçebileceği her şeyi kaldırabilecek daha dayanıklı bir kumaşa sahiptir. Sırt çantalı bir gezginseniz ultra hafif çadırlar harika bir seçim olabilir, ancak kamp yerinizde daha uzun süre takılmayı planlıyorsanız, daha fazla alana sahip bir çadırla yola çıkmak mantıklı olacaktır.

Kamp Yapacaklar İçin En Önemli MalzemelerUyku Tulumu

Artık uyuyacak bir yeriniz olduğuna göre, sadece sizi dört bir yanınızdan sarmalayacak bir şeye ihtiyacınız olacak. Çadırlara benzer şekilde, mükemmel uyku tulumunu seçmeye giden birkaç faktör bulunmaktadır. Farklı ağırlıkta, uzunlukta ve sıcaklıkta olması gece uykunuzu etkileyebilir, bu nedenle doğru olanı seçerken dikkatli olmalısınız. Konaklamayı biraz daha konforlu hale getirmek için çoğu insan uyku pedlerini de tercih edebilir. Bu hava dolu pedler, uyku tulumunuzla yer arasında durur, böylece uyku kalitenizi bir üst düzeye çıkarmış olursunuz.

Sırt Çantası

Sadece dünyanın gerçekliğinden kaçmak ve güzel bir ortamda dinlenmek için kamp yapıyorsanız, muhtemelen bir sırt çantasına bile ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak, daha maceralı bir kamp deneyimi planlıyorsanız, doğru sırt çantası, yanınıza alacağınız en önemli kamp malzemelerinden biri olabilir. Yine, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı düşünmeniz gereken farklı sırt çantası türleri vardır. Kesinlikle hafif ve rahat hissettiren, ancak atıştırmalıklar, su, ilk yardım çantası, el fenerleri ve diğer kampın olmazsa olmazları gibi malzemeleri saklamak için yeterli alana sahip olanı tercih etmelisiniz.

El Feneri

Özellikle geceleri hava karardığında bir el fenerine, görmenize yardımcı olacak bir şeye ihtiyacınız olacak! Bununla birlikte, tüm pillerin dolu ve kullanıma hazır olduğundan emin olun ve her ihtimale karşı yedek bir çift yanınızda bulundurun.

Kıyafet

Spor ayakkabılar ve biraz kirlenmesine hazır olduğunuz rahat giysiler, yanınıza almak isteyeceğiniz kıyafetlerdir. En sevdiğiniz kıyafetlerinizi tercih etmeyi düşmeyin çünkü orman çamurlu, kirli ve macera dolu olabilir. Seçiminiz her zaman rahat giysilerden yana olmalıdır.

Harita

Ormanda telefonunuz çekmeyebilir ve internete erişemeyebilirsiniz. Bu yüzden daima bir B planınız olmalıdır. Her ne kadar eski moda olsa da, bir kağıt harita bu durumda en iyi arkadaşınız olabilir. Gideceğiniz yere nasıl gideceğinizi, kamp alanında yolunuzu nasıl bulacağınızı ve nasıl ayrılacağınızı bilmek önemlidir. Kendinizi olabildiğince rahat hissetmek için çevrenize ve haritaya aşina olun.

İlk Yardım Çantası

Hiç kimse bir kaza ihtimaline karşı plan yapmaz ancak hazırlıklı olmak en iyisidir. İlk yardım çantasının kamp malzemeleri listesinin içinde olması oldukça önemlidir. Peki, bu çantanın içinde ne olmalıdır? İhtiyaçlar; ağrı kesici, yara bantları, gazlı bez, böcek spreyleri gibi kampa özgü bazı şeyleri çantaya eklemekte fayda vardır.

Gezegenler hakkında ilginç gerçekler” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Öğren kategorisine geri dönebilirsiniz.