Bu yazımızda size önereceğimiz yağ yakıcı yiyecekler sadece lezzetli olmakla kalmayacak, aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı oldukları bilimsel olarak kanıtlanmış yiyecekler olacaklar!

Çoğumuz her zaman yağ yakmanın yollarını ararız, genellikle ilk başladığımız alan vücudumuza koyduklarımızdır. Ve hepimiz göbek yağını kaybetme çabasıyla paket servisleri ve ikramları sınırlamak için bilinçli bir çaba gösteririz. Hangi yiyecekleri daha çok yemeniz gerektiğini, hangilerinin aktif olarak yağ ve kalori yaktığını bilmek de bu noktada yararlıdır.

Somon

Basit bir somon yemeği, protein ve omega-3’lerle doludur ve hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. Somon balığı, iltihabı azalttığı ve yağ yakımını desteklediği gösterilen harika bir omega 3 yağ asitleri kaynağıdır ve balık yağı takviyesinin kilo ve aynı zamanda yağ depolama ile bağlantılı olan stres hormonu kortizolün azaltılmasına yardımcı olur.

Yoğurt

Yoğurt mükemmel lezzetinin ve çok yönlülüğünün yanı sıra vücut yağını yakmaya da yardımcı olur!
Yoğurt aşermeyi azaltır, tok hissetmenizi sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır.

Bitter çikolata

Bitter çikolata tekli doymamış yağ asitleri açısından zengindir bu da metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.

Brokoli

Brokoli ve muadilleri – karnabahar ve Brüksel lahanası gibi – vücudunuzun yağ yakmasını sağlayan lif ve besinler açısından oldukça yüksektir. Brokoli, hem sağlıklı eklemlere yol açan hem de kilo vermeye iyi gelen kalsiyumu içerir.

Kabuklu yemişler

Fındık, özellikle badem, harika bir magnezyum ve sağlıklı yağ kaynağıdır. Bu sağlıklı yağlar ayrıca iltihabın neden olduğu hasarla savaşan ve onaran antioksidanları da sağlar.

Yeşil çay

Bir fincan yeşil çay içmek beliniz için harikadır. Bu bitki çayı, oradaki en iyi yağ yakan besinlerden biridir!

Yeşil çayın termojenik veya yağ yakıcı olduğu bilinmektedir, metabolizma yı hızlandırmaya yardımcı olan antioksidanlarla yüklüdür. Bunun yanı sıra, yeşil çay az miktarda kafein içerir ve egzersizden önce içildiğinde metabolizma hızını ve yağ yakımını hızlandırır.

Tavuk

Tavuk gibi yağsız protein kaynakları, aslında basit karbonhidratlardan daha fazla kalori yakar. Yağsız protein yemek, kalori açığınız olduğunda kas kütlenizi de korur ve yağsız kütle yağdan daha fazla kalori yakar.

Yerebatan Sarnıcı’nın Hikayesi” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Önemse kategorisine geri dönebilirsiniz.