İster köpek sahibi olun ister köpek sever, kim iyi bir köpek filmini sevmez ki? En iyi dostunuz, aileniz ya da arkadaşınızla izlerken gülümsetecek, kahkahalar attıracak ya da hüzünlendirecek en iyi köpek filmlerini sizler için seçtik…

Hachi: A Dog’s Tale (Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi)

Türü : Drama, Aile
Yapım Yılı : 2009
IMDB Puanı : 8,1

Hachi: A Dog’s Tale (Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi) filminin konusu

“Hachi: A Dog’s Tale” bir köpeğin sahibine karşı olağanüstü bağlılığını anlatan, son derece çekici bir drama. Bir Japon manastırında doğan köpek yavrusu Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilir. Ancak yolda adres etiketi kaybolur, tahta barınağı arabadan düşerek açılır. Sevimli köpek yavrusu Rhode Island tren istasyonunun etrafında dolaşmaya başlar ve üniversiteden evine dönen öğretim görevlisi Parker Wilson (Richard Gere) ile karşılaşır. Eğer bir hayvan sever iseniz, bir köpeğin sahibine olağanüstü adanmışlığını gösteren bu filmi kaçırmamanızı öneririz.

Köpek Severler İçin En Güzel Köpek Filmleri - Hachi A Dogs Tale - Hachi, Bir Köpeğin Hikayesi

Marley & Me (Marley ve Ben)

Türü : Komedi, Drama, Aile
Yapım Yılı : 2009
IMDB Puanı : 7,1

Marley & Me (Marley ve Ben) filminin konusu

John Grogan’ın en çok satan romanından uyarlanan “Marley ve Ben”, bir adamın, köpeği Marley ile ömür boyu ilişkisini anlatan harika bir köpek filmi. Owen Wilson ve Jennifer Aniston, evlenerek Florida’ya yerleşen iki muhabir John ve Jenny Grogan olarak rol alıyorlar. Jenny’nin kariyeri harika bir bir biçimde gelişirken, John’un iş hayatı istediği gibi gitmiyor. John ve Jenny bir aile kurmaya karar verdiklerinde, bir arkadaşları onlara köpek edinmelerini öneriyor. “Marley & Me”, hayatın zorlaştığı anlarda bir evcil hayvanın işleri nasıl kolaylaştırdığını konu alan muhteşem bir yapıt!

Köpek Severler İçin En Güzel Köpek Filmleri - Marley and Me Marley ve Ben

Kutup Macerası (Eight Below)

Türü : Macera, Drama, Aile
Yapım Yılı : 2006
IMDB Puanı : 7,3

Kutup Macerası (Eight Below) filminin konusu

“Kutup Macerası”, Antartika’daki bir araştırma istasyonunun dışında zincirlenmiş kalan köpeklerin hikayesini konu alır. Zorunlu olarak terk edilen 8 köpek zincirlerinden kurtulur ve kutuplardaki 6 aylık yaşam mücadelesine başlar. Her hayvan severin kalbini ısıtan, güçlü bir duygusal film olarak dikkat çeken “Eight Below”, insanlardan ziyade köpeklere odaklanıyor. Yapımcılar film boyunca köpeklerin yaşadığı macerayı, her bir köpeğin benzersiz kişiliğini oldukça başarılı bir biçimde izleyenlere aktarıyorlar.

Köpek Severler İçin En Güzel Köpek Filmleri - Kutup Macerası - Eight Below

Iron Will

Türü : Macera, Aile
Yapım Yılı : 1994
IMDB Puanı : 6,6

Iron Will filminin konusu

“Iron Will”, köpek severler için aksiyon dolu bir film. Ailesinin çiftliğini kurtarmak için kızak köpekleriyle yarışa katılan bir adamın dondurucu soğuklar, açlık ve yorgunlukla mücadele ettiği macera insanlar kadar köpeklerin de azmini gözler önüne seriyor.

Köpek Severler İçin En Güzel Köpek Filmleri - Iron Will

Chillar Party

Türü : Komedi, Drama, Aile
Yapım Yılı : 2011
IMDB Puanı : 7,4

Chillar Party filminin konusu

Renkli bir çocuk çetesi düşünün, üstelik çetedeki her çocuğun kendine özgü bir tuhaflığı var. Ancak Mumbai’deki toplu konutlarda yaşayan bu çetenin bir ideali var: sokaktaki bir köpeği kurtarmak. Filmde oyuncu kadrosu oldukça başarılı. Ayrıca küçük çocuklar için yazılan sahneler ve diyaloglar da oldukça eğlenceli. Keyifli bir akışın yanı sıra, ahlaki açıdan ders veren ve izleyenleri düşündüren birçok sahne mevcut. Hayvan severlerin de oldukça zevk alacağı bu filmi şimdiye kadar izleyemeyenlere tavsiye ederiz.

Köpek Severler İçin En Güzel Köpek Filmleri - Chillar Party

Kullanılan tüm görseller imdb.com’dan alınmıştır.

Şevval ayı nedir? Şevval orucu nedir?” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Keşfet kategorisine geri dönebilirsiniz.