İçinde bulunduğumuz yılı iyisiyle kötüsüyle uğurlarken, heyecan ve umut içinde 2021’i beklemeye koyulduk. Neredeyse tüm dünya yeni yıla evde girecek. Ancak bu durum, sevdiklerimizi yeni yıla girmeden önce gülümsetmek için engel değil. İşte, değer verdiklerinizi mutlu edecek hediye fikirleri…

Yıllar geçtikçe sevdiklerimiz için ilgi çekici bir yılbaşı hediyesi bulmak zorlaşıyor. Klasik olmasın, geçen sene aldıklarımdan farklı olsun, kullandıkça beni hatırlasın derken içimize sinen bir hediye seçmek saatlerce süren bir karmaşaya yol açabiliyor. Aslında işin sırrı şu: yakın çevremize hediye alırken onların ilgi alanlarını ve sevdikleri şeyleri göz önünde bulundurmamız çoğu zaman en ideal seçimi yapmamıza yardımcı olur.

Söz gelimi, sürekli üşüyen bir dostunuza panduf terlik hediye etmek onu her kullandığında mutlu edecektir. Kaldı ki bir çift yumuşak terlik zorlu bir gün sonunda herkesin stresini azaltmasına yardımcı olur. Üstelik panduflar, geniş model yelpazesi sayesinde her yaşa hitap eder.

Yılbaşı İçin Küçük Hediye ÖnerileriSon senelerde üçüncü nesil kahvecilerin de yaygınlaşmasıyla kahve, her zamankinden daha çok tüketilir oldu. Sevdiklerinize yaz-kış kullanabilecekleri bir termos hediye edebilirsiniz. Üstelik hemen her yerde bulabileceğiniz kahve ya da çay termosları her bütçeye uygun alternatiflere sahip.

Yeni tatları denemeyi sevenler için dünyanın çeşitli bölgelerinden toplanan çaylardan hazırlanan “Dünya çayları kutusu” hediye etmek güzel bir alternatif olabilir. Bu gibi hediye setleri, çaylarının yumuşak içimleri sayesinde soğuk kış günlerinin vaz geçilmezi haline geleceğinden hediye ettiğiniz kişiyi de mutlu edecektir.

Sık sık telefon görüşmesi yapan veya müziği kulağından eksik etmeyen yakınınız için Bluetooth bağlantılı kulaklık garantili bir yeni yıl hediyesi olacaktır.

Mobil cihazlar neredeyse tamamen fotoğraf makinelerinin yerini aldığından, fotoğraflarımızı basmak için artık zahmete girmez olduk. Ancak belirli markaların ürettiği neredeyse cep boy fotoğraf yazıcıları anı ölümsüzleştirmemize yardımcınız oluyor. Kolay kullanımı ve hafifliği sayesinde yeni nesil bir fotoğraf yazıcısı fotoğraf çekmeyi sevenlere uygun bir hediye olacaktır.

Klasik olmakla beraber aylık ve haftalık planlamaların yapılabileceği, kullanışlı ajandalar da halen güncelliğini koruyan bir hediye alternatifi. Hiç kimse şık bir ajandaya hayır demez.

Klasik yıl başı hediyeleri içerisinde bir başka seçenek de iç mekân bitkileri. Şık bir saksı içerisinde dolgun bir bitki de birçok sevdiğinizi mutlu edebilir. Sözgelimi, güzel bir salon çamı hayal edin, sevdiğinizin senelerce büyüteceği, her baktığında da sizi hatırlayacağı…

Gelelim, yılbaşı hediyelerinin olmazsa olmazına. ”Bir parça oyuncak, bir parça pırıltı, yoğun nostalji nedir?” diye sorsak herhalde hemen herkes “kar küresi” cevabını verir! Tarihi 1878’deki Paris Universal Expo’ya kadar dayanan kar küreleri seçim kampanyalarında bile kendine yer bulmuş. Hangi yaşta olursa olsun bugün sevimli bir kar küresine kimsenin hayır diyeceğini sanmıyoruz.

Bu arada, hediyeniz ne olursa olsun; yeni yıl için içten dileklerinizi ilettiğiniz, samimi ve sizin kaleminizden çıkan bir yılbaşı kartını unutmayın. Bu sayede hediyenizin değeri katlanacak, sevdikleriniz kendilerini daha özel hissedecektir. Herkese iyi seneler dileriz…

Vitamin ihtiyacına birebir kış sebzeleri” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.