O günleri bilirsiniz. Belki bütün gününüzü sınıfta, bir kütüphane ya da ofiste sürekli elinizde bir kahveyle geçirdiniz. Belki de hayat denen bu şeyi tüm gece dışarı çıkıp dans ederek kutlamaya karar verdiniz ama sonrasında makyajınızı çıkarmayı unuttunuz! Peki, ertesi gün cildinizi o eski parlaklığında görmediğinizde yaşadığınız o hayal kırıklığına ne demeli? Aslında bunun için yapılacak birçok şey vardır! Cildinizi küçük ipuçlarıyla şımartıp eski haline kavuşturmak düşündüğünüzden çok daha kolay!

Nemlendirme

Nem cildiniz için en önemli şeylerden biridir. Bunu hem içerden hem de dışardan sağlıyor olmanız gerekir. Yani bol bol su içmeyi ihmal etmemenizi öneririz. Bunun yanı sıra bir peeling sonrası cildinize uygulayacağınız nemlendirici de oldukça işe yarayacaktır. Nemlendiricinizi cilt tipinize uygun seçtiğinizden emin olun. Eğer yağlı ya da karma bir cildiniz varsa su bazlı nemlendiriciler kullanmanızı öneririz. Eğer cildiniz kuruysa üst düzey nem veren nemlendirici kremler kullanmanız daha uygun olacaktır.

Cildi Tazelemek İçin İpuçlarıYüz maskesi

Yüz maskeleri zor anlarınızda imdadınıza koşabilir! Haftada bir uygulayacağınız yüz maskesi cildinizi nemlendirmeye, yenilemeye yardımcı olacaktır. Bu noktada sizler için önerebileceğimiz iki maske türü var. Eğer kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici bir maske kullanmanızı öneririz. Bunun için evde doğal bir karışımla elde edebileceğiniz sıvı bir maskeyi ya da bir kâğıt maskeyi kullanabilirsiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa kil maskeleri harikalar yaratır. Yeşil ya da beyaz kil maskesini kullanarak uygulayacağınız yüz maskesi tam ihtiyacınız olan şey olabilir!

Güneş kremi

Güneş kreminin önemini bildiğinizden eminiz. Peki, güneş kremini kışın bile kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Evet, sadece yaz mevsiminde güneşe çıkmadan önce değil, hassas cildinizi güneş ışınlarından korumak adına mevsim fark etmeksizin güneş kremi kullanmalısınız. Böylece cildinizi olası güneş problemlerinden koruyabilir ve daha diri kalmasını sağlayabilirsiniz!

Cildinizi temiz tutun

Cildinizi mutlaka temiz tutmalısınız. Uyumadan önce güzel bir şekilde bol su ve devamlı olarak kullandığınız bir temizleyiciyle temizlemek ve ardından toniklemek cildiniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biridir. Tonik olarak kullanabileceğiniz birçok ürün vardır ama size önerimiz: gül suyu! %100 doğal gül suyu ile cildinizi tonikleyerek gözeneklerinizin daralmasına yardımcı olabilir, cildinizi parlatabilir ve bu sayede daha taze bir cilde sahip olabilirsiniz! Bunu bir rutin haline getirmeyi unutmayın, farkı gördüğünüzde çok şaşıracaksınız!

İncirin faydaları” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da İyi Yaşa kategorisine geri dönebilirsiniz.