Sağlığımız en değerlimizdir. Tüketiciler cam ambalajı tercih ettiklerinde ise bu değeri daha iyi anlarlar. Peki, bunun nedeni sizce nedir? Gelin, cam ambalajın neden sağlıklı bir yaşam tarzı ile ilişkili olduğuna bakalım.

Cam ambalajlar sağlığımız için yararlıdır çünkü cam yiyecekleri saklamak için en iyi seçenektir. Nedeni ise camın yapıldığı her unsurun doğal olmasıdır. Kum, soda külü ve kireçtaşı, 5000 yıldan daha uzun bir süre önce camın keşfedilmesinden bu yana değişmeyen orijinal unsurlardan sadece birkaçıdır. Bu nedenle, bir tüketici cam ambalaj kullandığında, yiyecekleri %100 saf bir malzeme ile temas halinde muhafaza etmiş olur. %100 saf olduğu için, cam ambalajdan gıdaya zararlı kimyasalların veya toksinlerin geçme şansı yoktur.

Cam ambalaj oldukça güvenlidir çünkü yiyecekleri mükemmel bir şekilde korur ve uzun süre boyunca taze tutar. Reçel, turşu veya bal gibi uzun süreler boyunca güvenilir bir şekilde saklanması gereken yiyeceklerin her zaman bir cam kavanozda saklandığını fark ettiniz mi? Bu elbette bir tesadüf değildir! Bu noktada bilmemiz gereken şey, camın yüksek sıcaklıklara veya bakterilere karşı doğal bir bariyer görevi gördüğüdür. Bu nedenle gıdalarınızı güvenli ve sağlıklı tutmak için ideal bir ambalajdır.

İyi haber şu ki, neredeyse tüm tüketiciler camın güvenli bir malzeme olduğu konusunda hemfikir. Tüketicilerin %61’i sağlık nedenleriyle camı tercih etmeye karar vermiş durumda ve bu sayı giderek artıyor.

İnsanların en önemli günlük yaşam endişeleri arasında kişisel sağlık koşulları ve gıda güvenliği varken, neden bu basit adımı atıp cam ambalaj kullanmaya karar vermiyorsunuz? Tüm kahvaltılıklarınızdan saklamak durumunda olduğunuz diğer yiyeceklere kadar her şeyi camda muhafaza etmeye özen göstermenizi öneririz.

Cam Sağlıktır

Cam Şişeleri Yeniden Kullanmanın Faydaları

İçecek şirketlerinin bilmediği şey, yeniden kullanılabilir cam şişelerin uygulanmasının, çöplüklerdeki atıkların azalmasına yardımcı olduğuydu. Bilindiği üzere plastik, ağırlık ve kırılmaya karşı direnç dışında hiçbir açıdan üstün ambalaj malzemesi değildir. Cam şişeler daha hijyeniktir ve yiyeceklerinizin lezzetinde ya da aromasında herhangi bir değişiklik hissetmezsiniz.

Genel olarak, alkolsüz içeceklerin ambalajlanması için cam şişe kullanma pratiğine geri dönmenin birçok faydası vardır. Yeniden kullanılabilir cam şişeleri endüstri standardı olarak geri döndürmenin önündeki en büyük engel belki de günümüzde işlerin yapılma şeklidir. Unutmayın, cam sağlıktır!

Yüksek Monosit Seviyesi Ne Anlama Gelir?” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Önemse kategorisine geri dönebilirsiniz.