Çok az şey yanınızda bir köpek yavrusu olması kadar rahatlatıcıdır. Peki, size bunun kadar samimi bir şey daha olduğunu söylesek? İçinizi ısıtacak ve sizi güldürecek tatlı, dokunaklı köpek filmleriyle kendinizi şımartabilirsiniz. İster tüm aile olun, ister yalnız, ister köpeğinizle, işte sizler için hazırladığımız birkaç samimi, içinizi ısıtacak köpek filmleri bu yazımızda! Patlamış mısırlar hazırsa, gelin beraber filmi seçelim!

Yuvaya Dönüş (1943)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Yuvaya Dönüş

İngiltere’de geçen (Amerika’da geçen 1950’lerin televizyon dizisinin aksine) bu filmde, cesur köpek olan Lassie, ayrıldığı sevgili ailesine, evine dönmek için mümkün olan her şeyi yapıyor. Bu bir klasik! Genç Elizabeth Taylor’ı görmek için gözünüzü dört açın!

Lady ile Sokak Köpeği (1955)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Lady ile Sokak Köpeği

İster orijinal animasyonlu Disney çizgi filmini, ister Disney’da yeni güncellenen canlı versiyonunu izleyin, bu köpek severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Tramp (schnauzer görünümlü melez bir köpek yavrusu) ve Lady’nin eğlencelerini, fareleri savuşturmalarını ve hepsinden önemlisi aşklarını izleyin. Bilirsiniz, bir tabak spagettiyi paylaşmak, aşkın ispatının en basit yoludur.

101 Dalmaçyalı (1961)

Sımsıcak Köpek Filmleri - 101 Dalmaçyalı

Kolayca korkan çocuklar için, mürekkep ve boyalarla yapılmış 1961 çizgi filmini izlemeniz daha iyi olur. Normal versiyonunda Glenn Close’un performansından korkmalarını istemezsiniz! Her ikisi de mutlu sonları olan eğlenceli, aile dostu filmlerdir, bu yüzden kaçırmamanızı öneririz.

Benji (1974)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Benji

Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca Benji filmi var, çünkü bu sevimli karakter (yıllar boyunca dört farklı melez köpek tarafından oynandı) karşı konulmaz. Orijinal filmde Benji, kaçırılan iki çocuğu kurtarıyor. 1977 yapımı For the Love of Benji’de, köpek (orijinal Benji’nin kızı tarafından oynanıyor) uluslararası bir suçu çözüyor. Bir de elbette Benji’nin 1978’de özel bir televizyon dizisi olarak yayınlanan Very Own Christmas isimli bir filmi var.

Milo ve Otis’in Maceraları (1986)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Milo ve Otis’in Maceraları

Teknik olarak bir köpek ve bir kediyi canlandırsa da bu, dışlayamayacağımız klasik bir hayvan filmi. Bu film temelde, yaşadıkları çiftlikten nehirden aşağı sürüklenen Milo’yu (bir tekir) izleyen Otis (bir pug) hakkında.

Bütün İyiler Cennete Gider (1989)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Bütün İyiler Cennete Gider

The Land Before Time ve An American Tale’i yayınlayan İrlandalı stüdyo tarafından bizlere sunulan bu animasyon komedi-dram, bir köpek filminin olmazsa olmazıdır. Vahşi şarkılar, hayata dönen bir Alman kurdu ve şimdiye kadar gördüğünüz en lezzetli görünümlü pizzayı burada bulabilirsiniz!

Köpek Adası (2018)

Sımsıcak Köpek Filmleri - Köpek Adası

Wes Anderson’dan bir stop-motion animasyon özelliği olan bu film kesinlikle keyifli bir stil yolculuğu. Siz ve aileniz distopik gelecekler, köpekler ve insanların köpek arkadaşları için ne kadar ileri gidebilecekleri (ve yapmaları gerektiği) hakkında hikayelerle ilgileniyorsa, bu filmi izlemelisiniz!

Kullanılan tüm görseller imdb.com adresinden alınmıştır.

Rönesans İtalya’sı” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Eğlen kategorisine geri dönebilirsiniz.