Market arabanızı veya dijital alışveriş sepetinizi besleyici gıdalarla doldurmak, hem sağlıklı kalmanızı sağlayacak hem de karnınızı doyuracak!

Sizler için bir araya getirdiğimiz yağ yakıcı besinler kilo verme serüveninizde yardımcınız olabilir!

Elma

ABD’de yapılan bir araştırma, öğle yemeğinden 15 dakika önce elma yiyenlerin, yemeyenlere göre ortalama 187 kalori daha az tükettiğini buldu.

Yumurta

Tokluğu artıran kaliteli protein ve yağlarla dolu olan yumurtalar, vücudun işlemesine, hareket etmesine ve yağları daha verimli bir şekilde yakmasına yardımcı olan bir vitamin olan biotin bakımından da yüksektir. Kızartmak yerine haşlanmış veya çırpılmış halde tüketin.

Yulaf

Yulaf, çözünür lif bakımından yüksektir ve diğer tahılların çoğundan farklı olarak protein içerir, bu da sizi daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı oldukları anlamına gelir. Ayrıca glisemik indeksleri de düşüktür, bu nedenle kan şekeri seviyelerinde abur cubur yeme isteği uyandırabilecek bir artışa neden olmazlar.

Fıstık ezmesiYağ Yakan Besinler 2

ABD’deki Purdue Üniversitesi’nden yapılan bir araştırmaya göre, protein ve iyi yağlarla doludur ve açlığı iki buçuk saate kadar azaltabilir.

Karabiber

Biberde bulunan piperin adı verilen bir madde, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engeller. Bonus: Diğer besin maddelerinin biyoyararlanımını da artırarak yemeğinizin geri kalanını etkili bir şekilde daha besleyici hale getirir.

Ananas

Yağ kaybetmek istiyorsanız piña colada’yı bırakmanız gerektiğini biliyorsunuz, ancak yüksek kalorili kokteyldeki bir bileşen yağsız olmanıza yardımcı olabilir – ananas suyu. Meyvede bulunan bromelain adı verilen bir bileşik, yağların parçalanmasına ve sindirilmesine yardımcı olmak için diğer enzimlerle birlikte çalışır; ABD’deki Purdue Üniversitesi’nden yapılan araştırmalar, aynı zamanda iştah bastırmaya yardımcı olduğunu ve yağ atılımını artırdığını öne sürer. Ayrıca, 100 gr’lık bir ananas porsiyonu – yaklaşık iki ince dilime eşdeğer – vücudunuzun cildinizi güçlü ve esnek tutması ve egzersizin zararlı serbest radikal etkilerine karşı koyması için önerilen günlük C vitamini alımının %58’ini içerir.

Kahve

İlk olarak, birkaç fincan sert kahve, sabah ortasında şekerli atıştırmalıkların cazibesine kapılmamak için açlığı azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu, Obesity Journal’de yayınlanan, hem fazla kilolu hem de normal kilolu deneklere dayanan ve vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 6 mg kafein tüketimini (75 kg’lık bir adam için 450 mg) ideal miktar olarak bulan bir çalışmanın bulgularıdır.

4 Şubat, Dünya Kanser Günü” başlıklı blog yazımıza gidebilir ya da Keşfet kategorisine geri dönebilirsiniz.